Jdi na obsah Jdi na menu

O nás

 

      Jsme rádi, že Vás můžeme přivítat na stránkách spolku Naděje pro kámoše.

      Naleznete zde nejen informace o nás, o vzniku našeho spolku a způsobech, jak nám pomoci, ale také mnoho zajímavých informací o psech, psí kamarády, kteří hledají nový domov nebo kteří už nový domov našli. Budeme Vás pravidelně informovat o novinkách a akcích pořádaných nejen spolkem Naděje pro kámoše.

      Pokud budete mít zájem o nějakého pejska, ať už z naší nabídky nebo konkrétního či Vašeho vysněného, neváhejte nás kontaktovat.

      Budeme rádi za každý podnět ke zlepšení našich stránek nebo práce, kterou děláme.

Za celý tým spolku Naděje pro kámoše z.s.
Vám přeji
 pěkné počtení a krásný den!

 

A jak to všechno kdysi začalo?

     Vše začalo v roce 2010, kdy jsem se rozhodla, že si pořídím psa. Tehdy jsem bohužel nalítla množiteli psů a koupila čivavu z velkochovu, jinak řečeno z množírny. Návštěva tohoto místa ve mne zanechala opravdu hlubokou vzpomínku a odpor k podobným prodejcům. To byl první impuls k tomu, abych se o tuto tématiku začala zajímat. Zjistila jsem, že je zde velké množství útulků s množstvím psů, avšak mnoho útulků nemá pořádné stránky, neinzerují.

     Lidé, kteří najdou ztraceného psa většinou neví, co dělat v dané situaci. Lidé, kteří jsou svědky nebo vědí o týrání psa mnohdy mají strach jakkoliv zakročit. Proto jsem se tenkrát rozhodla, že začnu pomáhat a zařadím se do velké škály záchranářů a dobrovolníků, kterým není lhostejný osud zvířat a snaží se bojovat za jejich práva. Především právo na život...

     Pomocí nadačního fondu Podej Packu jsme pomohli více než 30 psům do nových rodin, avšak naše pravomoci byli velmi omezené.

     Koncem roku přišla myšlenka založit své vlastní depozitum pro opuštěné a týrané psy. Přestěhovali jsme se do rodinného domu s velkou zahradou a mnoha možnostmi. Avšak dle našich zákonů je nutné mít založené občanské sdružení k provozování depozitu. Proto jsme s manželem založili občanské sdružení Naděje pro kámoše, abychom mohli více pomáhat (od 1.1.2014 se změnil název občanské sdružení na spolek).

     V současné době budujeme venkovní kotce pro větší psy, vnitřní koteček pro malé pejsky a velký kotec s menším výběhem pro karanténu. Vše vyžaduje ale mnoho peněz a času. Odhodlání máme dost.... :)

     Mimoto jsme založili také instituci Jorkšír v nouzi, která se zabývá záchranou, umísťováním a poskytováním depozitu pro všechny jorkšírky a jejich křížence. Tato myšlenka vznikla v okamžiku, kdy se k nám dostali první jorkové zachránění z množírny... Zjistili jsme, že existuje institut na podporu kavalírů, berňáků, shi-tzu, čivav a dalších, ale pro jorky jsem nic nenašli..

     Máme velké představy, plány a vize... Sami to ale nezvládneme, proto uvítáme jakoukoliv pomoc...

     A proč to všechno děláme? Když se k Vám dostane malé, zubožené a na smrt vyděšené stvoření a Vy mu postupem času dokážete, že už není čeho se obávat, že jídla vždycky bude dost, že pohlazení je běžná věc, za pár týdnů na Vás koukají ty očička s neuvěřitelnou láskou a oddaností... Je velmi těžké se pak rozloučit, ale pohled na zvíře, které člověk zklamal, které je šťastné ve své vlastní rodině, tak právě to je ten jediný důvod, proč to všechno děláme. Zažijte ten pocit a přidejte se k nám, pomozte nám pomáhat....