slider slider slider slider slider slider slider slider slider

Škubánek

Škubánek byl odebrán z velmi nevhodných podmínek, celý život byl zavřený v tmavé kobce, bez lidského kontaktu, bez venčení, bez pořádného jídla. Vystrašený, nedůvěřivý trávil roky v kotci. Nyní si užívá své rodiny, miluje děti a od rána do večera by se mazlil...

Charliek

Charliek k nám přišel velmi zanedbaný, podvyživený, zablešený a nešťastný. Nikdo ho nehledal, nikdo ho nechtěl.. Až se na něho usmálo štěstí a odjel do úžasné nové rodiny zde na Moravě.

Ayrin

Ayrin byla zachráněna z cigánské osady těsně před smrtí. V krku měla zarostlý drát, který ji musel být chirurgicky odstraněn, psychicky zlomená, vyděšená z lidské přítomnosti. Po celou dobu u nás dělala obrovské pokroky, ke své nové paničce cestovala do Prahy. Celý život jí lidé ubližovali, ona teď na oplátku lidem pomáhá pomocí canisterapie. 

REX

Rex pásl ovečky na španělských pastvinách, poté však dostal zánět do očka a majitel místo léčby zvolil sklep. Bití se střídalo s kopanci, až Rex kvůli zánětům a špatné péči oslepl úplně. Byl dovezen k nám, veterinárně ošetřen, a v dočasné péči své zachránkyně se dočkal úžasného domova!

LILY

Lily jsme přijali do péče z nevyhovujících podmínek. Je jí kolem 7 let. Při kastraci jí byl též odstraněn velký nádor na mléčné žláze. Po těžkých operačních komplikacích je již v pořádku, i když riziko, že dojde ke komplikacím při dalším zákroku bohužel trvá.

TEREZKA A MATĚJ

Terezku jsme převzali po dohodě se zastupitelstvem obce Nehvizdy do dočasné péče. Medově bílé Terezce jsou cca 3-4 roky a zjistili jsme následně, že čeká štěňátka. Možná i to byl důvod, proč se jí někdo zbavil. Terezce se narodilo 5 štěňátek a bohužel přežil pouze Matějíček. Oběma budeme hledat nové láskyplné domovy.

JENNY

Jenny se narodila r.2008 a porodila několik vrhů štěňat. Byla převzata z nevhodných podmínek a všechno normální bylo pro Jenny naprosto nové. Objevovala chůzi na vodítku, trávu, zvuky města.... V dočasné péči udělala veliký pokrok a dnes je z ní krásná a sebevědomá teriéří holka v nové milující rodině.

MAX

Max je desetiletý pes s hodně zamotanou minulostí. Byl nalezený, majitel se o něj nepřihlásil a tak šel Maxík do adopce. Z adopce byl opakovaně vrácen, protože má komplikovanější povahu. Ale při správném vedení bude skvělým společníkem...Zasloužil by si už klidného a laskavě důsledného páníčka, u kterého by mohl prožít zbývající roky života.

BIBI

Dvouletá nalezená fenka, kříženec jorka...BIBI překonala během hospitalizace parvovirozu a vybojovala naději na lepší život, v současné době v dočasné péči na doléčení

Když se zaběhne pejsek….co dělat, kam volat, kam se obrátit?

1.  Zaběhnutý pes se většinou vrací na místo, kde vás opustil /utekl za zajícem, hárající fenou…/  někdy i za několik hodin. Zůstaňte proto co nejdéle na místě nebo zde zanechte nějaké svoje oblečení, jeho deku… Pes si na věc se známým pachem může lehnout a čekat.  Na místo se zkuste opakovaně vrátit později… Pokud vás pes nenajde, vydá se vás hledat.

2.  Jestliže psa něco vystrašilo a utíká… Rychle běžte za ním. Pes v počátečním šoku neslyší,  nevnímá vaše volání  Teprve za chvíli začne vnímat a třeba počká, až ho doběhnete.  Možná někam zalezl a čeká, až pro něj přijdete. Procházejte toto místo a volejte ho. Jestliže jste ho našli a nedaří se vám ho přivolat odchytit, zavolejte na pomoc odchytovou službu.

Druhá fáze hledání:

Kontaktujte: Pokud byl pes čipovaný, nahlaste jeho ztrátu na Národní registr majitelů čipovaných zvířat. 602 611 053 (nonstop služba včetně víkendů a svátků). Sdělte operátorovi číslo mikročipu vašeho psa (z identifikačního průkazu) a váš aktuální telefon. Za poplatek můžete Národní registr využít i pro zvíře, které dosud není v databázi zaregistrované. Informaci o ztraceném zvířeti operátor zařadí do seznamu pohřešovaných zvířat a zveřejní také na webových stránkách NRMZ. Údaj může být uveřejněn v základní části seznamu (pro zvířata se základními službami) nebo na přednostní pozici, zvýrazněný, s fotografií (u zvířat s aktivovanými nadstandardními službami). Pokud využíváte nadstandardní služby, odešlou operátoři informaci o ztraceném zvířeti útulkům, veterinárním ordinacím a odchytovým službám. V případě, že se pes vrátí sám nebo ho naleznete vlastními silami, neprodleně informujte operátory Národního registru majitelů zvířat například SMS nebo e-mailovou zprávou.

3. Kontaktujte okolní útulky pro opuštěná zvířata, azyly, občanská sdružení nebo samotná města či obce. Povinnost obce postarat se o zatoulané zvíře vyplývá z veterinárního zákona. Města to řeší tak, že mají své vlastní útulky nebo přispívají na provoz útulku.  Kontaktujte je opakovaně, připomínejte se,  vaše informace může zapadnout…

4. Dejte inzeráty na jejich webové stránky do rubriky ztráty a nálezy nebo do návštěvní knihy

Kompletní seznam útulků je např. zde www.utulky.estranky.cz/clanky/utulky-cr.

5. Využijte různě internet - zadejte svého pejska na web do celostátních pátracích stránek – např. www.psidetektiv.cz. Jděte a informujte o ztrátě pejskařská fora, chovatelské a klubové stránky svého plemene, vytvořte na facebooku stránku se zprávou a rozešlete, požádejte o sdílení

6. Rozneste a vylepte letáky s fotkou psa a příp. odměnou pro nálezce. Nejlépe na frekventovaná místa: pošta, škola, autobusová zastávka, nádraží, obchodní centrum, obchody se psím krmivem, veterinární ordinace, okolní benzinky

7.  informujte Městskou policii - dostává hlášení o toulavých zvířatech a má často na starosti jejich odchyt..

8.  Požádejte o vyhlášení v místním rozhlase či využijte inzerci v místních novinách

9.  Poproste o pomoc místní pošťačky, řidiče autobusů, …ty, co se pohybují celý den „na ulici“

10. Zaběhl-li se pes v přírodě, mohli by pomoci pracovníci správy národních parků a ochránci přírody. Kontaktujte místní mysliveckého sdružení a Lesní správu a ztrátu psa jim nahlaste. Pozor, v lese mohou myslivci volně pobíhající psy postřelit

Samozřejmě lepší je PREVENCE než hledat pejska, co tedy můžete udělat předem:

-          Nechte pejska čipovat /tetovat/ a číslo čipu nechte zaregistrovat

-          Mějte pejska na vodítku, zejména na rušnějších místech, u silnic, během silvestrovského období

-          Kontrolujte stav vodítka a obojku

-          Na obojku ponechte známku s telefonním číslem

-          Nenechávejte pejska uvázaného samotného u obchodů, úřadu…

-          A samozřejmě pejska socializovat a vychovávat, aby poslechl

Když se blíží Silvestr…

Ztrata_psa