slider slider slider slider slider slider slider slider slider

Škubánek

Škubánek byl odebrán z velmi nevhodných podmínek, celý život byl zavřený v tmavé kobce, bez lidského kontaktu, bez venčení, bez pořádného jídla. Vystrašený, nedůvěřivý trávil roky v kotci. Nyní si užívá své rodiny, miluje děti a od rána do večera by se mazlil...

Charliek

Charliek k nám přišel velmi zanedbaný, podvyživený, zablešený a nešťastný. Nikdo ho nehledal, nikdo ho nechtěl.. Až se na něho usmálo štěstí a odjel do úžasné nové rodiny zde na Moravě.

Ayrin

Ayrin byla zachráněna z cigánské osady těsně před smrtí. V krku měla zarostlý drát, který ji musel být chirurgicky odstraněn, psychicky zlomená, vyděšená z lidské přítomnosti. Po celou dobu u nás dělala obrovské pokroky, ke své nové paničce cestovala do Prahy. Celý život jí lidé ubližovali, ona teď na oplátku lidem pomáhá pomocí canisterapie. 

REX

Rex pásl ovečky na španělských pastvinách, poté však dostal zánět do očka a majitel místo léčby zvolil sklep. Bití se střídalo s kopanci, až Rex kvůli zánětům a špatné péči oslepl úplně. Byl dovezen k nám, veterinárně ošetřen, a v dočasné péči své zachránkyně se dočkal úžasného domova!

LILY

Lily jsme přijali do péče z nevyhovujících podmínek. Je jí kolem 7 let. Při kastraci jí byl též odstraněn velký nádor na mléčné žláze. Po těžkých operačních komplikacích je již v pořádku, i když riziko, že dojde ke komplikacím při dalším zákroku bohužel trvá.

TEREZKA A MATĚJ

Terezku jsme převzali po dohodě se zastupitelstvem obce Nehvizdy do dočasné péče. Medově bílé Terezce jsou cca 3-4 roky a zjistili jsme následně, že čeká štěňátka. Možná i to byl důvod, proč se jí někdo zbavil. Terezce se narodilo 5 štěňátek a bohužel přežil pouze Matějíček. Oběma budeme hledat nové láskyplné domovy.

JENNY

Jenny se narodila r.2008 a porodila několik vrhů štěňat. Byla převzata z nevhodných podmínek a všechno normální bylo pro Jenny naprosto nové. Objevovala chůzi na vodítku, trávu, zvuky města.... V dočasné péči udělala veliký pokrok a dnes je z ní krásná a sebevědomá teriéří holka v nové milující rodině.

MAX

Max je desetiletý pes s hodně zamotanou minulostí. Byl nalezený, majitel se o něj nepřihlásil a tak šel Maxík do adopce. Z adopce byl opakovaně vrácen, protože má komplikovanější povahu. Ale při správném vedení bude skvělým společníkem...Zasloužil by si už klidného a laskavě důsledného páníčka, u kterého by mohl prožít zbývající roky života.

BIBI

Dvouletá nalezená fenka, kříženec jorka...BIBI překonala během hospitalizace parvovirozu a vybojovala naději na lepší život, v současné době v dočasné péči na doléčení

Kus našeho srdce zůstává navždy s vámi....

     ...život nejsou bohužel jen výhry, i prohry patří k životu, ale o to více jsou pro nás bolestné situace, kdy na prahu nové budoucnosti a nového života ztratíme pejska. Bohužel doplácí na velmi špatné životní podmínky, ve kterých žijí...na neexistenci veterinární péče a očkování, na špatnou nebo chybějící stravu nebo jen na svůj původ v množírně.

      Nechceme, aby jejich příběhy byly časem zapomenuty, protože se stávají mementem....mementem, jak nebýt lhostejný k týrání zvířat, které vidíme kolem sebe, jak zvážit to, jakého pejska a odkud si pořizujeme, mementem toho, nezavírat oči před situacemi, které nechceme vidět.

V nebi je místo zvané Duhový most – pověst…

Když umře nějaké zvíře, které je tady na zemi někomu zvláště blízké, dostane se na kraj Duhového mostu. Jsou tam krásné louky, kopce a jezera, kde si naši psí kamarádi mohou spolu hrát. Mají plno dobrého jídla, pití i slunečního svitu, jsou v teple a v pohodlí.

Tam pejsek zase omládne, může volně běhat podle chuti, k jídlu má tu nejjemnější játrovou paštiku, k odpočinku ho čeká pelíšek z prachového peří. Nic ho nestraší, nejsou tam žádné bouřky ani zlí tvorové.

Naši chlupatí kamarádi zkrátka mají všechno, co jejich srdíčka žádají a po čem v životě toužili. I neduhy které je provázely, jsou pryč. Ten, kdo byl starý, je opět mladý, ten kdo byl nemocen či poraněn je zdráv a při síle, plný života. Jsou zpět takoví, jaké si je pamatujeme z nejkrásnějších snů. Jsou šťastní, až na jedinou maličkou výjimku - chybí jim jejich páníček, přítel největší. Všichni si spolu hrají, až přijde den, kdy se pejsek najednou zastaví a zpozorní, podívá se do dálky. Jeho jasné oči se rozzáří, celé tělo se nadšením rozechvěje.

Opustí kamarády a rozběhne se zelenou trávou k obzoru, stále rychleji a rychleji. Objevil svého lidského přítele, a když se konečně setkají, pevně se obejmou. V radostně bláznivém vítání pejsek olíže tváře, ruce pohladí jeho hlavu a člověk se znovu podívá do věrných očí, které nadlouho zmizely z jeho života, ale nikdy se neztratily z jeho srdce.
Už je nic nerozdělí.

A tehdy překročí Duhový most společně …

 LINDA odešla 5.3.2017 za duhový most

   Linda_2       Linda_3       Linda_3_2       Linda_4

      Psí babička Linda má za sebou dlouhý životní příběh. Co dělala do svých 11 let už nikdy nezjistíme, ale v tomto věku přišla k nám do rodiny jako první dočaska, podvyživená a s obrovským nádorem na mléčné liště. Během 5 měsíční léčby se z ní stala veselá a vitální dáma, která vždy působila spíš jako štěňátko, přestože zubů ani zraku ji už moc nezbylo. Na jaře 2013 našla nový domov u hodné paní na kraji Prahy, kde jsme předpokládali, že Linda spokojeně dožije.       Bohužel, nová panička, s níž jsme byli po celou dobu v kontaktu, po 3 letech zemřela a Naděje pro kámoše přijala Lindu na podzim 2016 pod svá křídla. Lindička trpěla Cushingovým syndromem, na který užívala léky. Vzhledem k jejímu věku jsme jí nabídli jen do virtuální adopce s tím, že jí necháme u nás v klidu dožít.  Lindin stav se bohužel rychle začal zhoršovat a zemřela 5.3. 2017.

BEN - R.I.P. říjen 2016

Ben_2       Ben_1        Ben_2_2

Do útulku třináctiletého jorečka odložila jeho rodina a zájemci o starého pejska se nehrnuli. Po dlouhém zvažování jsem se rozhodla Bena adoptovat a nechat ho dožít u svých nejbližších.Do útulku se mnou pro něj jela Míla. Čekal tam na nás malinký ušatý pejsek, překvapivě plný energie.
Beníček se rychle zabydlel, najedl a vypadal docela spokojeně. Dostal pár dnů na aklimatizaci a jelo se na vetrinu, aby se ukázalo, v jakém je zdravotním stavu. Bohužel při sonografickém vyšetření se objevil rozsáhlý nádor v močovém měchýři. Ostatní vyšetření dopadla nad očekávání, Ben je na svůj věk jinak v překvapivě dobré kondici. Kvůli rozhodnutí,co udělat s nádorem, jehož velikost nás dělila pouhý 1mm od možmosti operace, prošel mimořádně důkladným předoperačním vyšetřením a bylo kvůli němu svoláno konsilium. Ale už od začátku bylo jasné, že se dostáváme do roviny pětimístných čísel, zcela nad možnosti seniorky, u které jsem mu plánovala budoucnost. A tak se Benova léčení ujala Nadějě pro kámoše. Po zhodnocení všech pro i proti jsme se rozhodly Bena nechat operovat. Beník zákrok zvládl. K naší radosti se podařilo nádor celý vyjmout a s ním i dva další, které jsme na sonu ještě nemohli vidět. Kvůli věku zvyšujícímu riziko selhání ledvin byly pro Bena naplánovány infuze po dobu tří dnů po zákroku.
Návštěvy veteriny s Beníčkem zajišťovala Eva, protože mě pár dnů zpátky jiný řidič zcela zrušil nárazem ze zadu auto a pošramotil krční a hrudní páteř. Ben hodně odpočíval a nejevil chuť k jídlu. Zůstal mu však zájem o svět, zejména o fenky.Čtvrtý den po operaci se jeho stav prudce zhoršil, okamžitá návštěva veteriny prokázala selhávání ledvin. Eva okamžitě Beníčka převezla na nejbližší veterinární pracoviště s možností hospitalizace, Vetnemo na Libuši. Tam už na ně lékaři čekali a okamžitě zahájili léčbu. Hodnoty ledvin byly hrozivé a obsah draslíku přesáhl měřitelnou hodnotu. Děsivá situace, ale stále ne beznadějná. Druhý den byly všechny hodnoty mnohem příznivější a i Ben vypadal mnohem lépe. Další den přinesl opět viditelné i měřitelné zlepšení a naše naděje vzrústala. Jediné,co stále nedařilo stabilizovat,byl nízký obsah cukru. Ve čtvrtek se zastavil i jeho pokles. Platila dohoda, že pokud se nebude nic dít, Bena každý podvečer navštívíme, pokud se cokoliv změnilo, budou z nemocnice ihned volat. Obávaný telefonát přišel v pátek. Ben odmítá jíst, krmení se brání a cukr opět klesá, přijeďte. Ošetřující lékařka vyslovila podezření, že pejsek má v těle další nador, který cukr spotřebovává pro svůj rychlý růst. Když jsme společně začaly pro Naději pracovat,dohodly jsme se, že se pro záchranu každého psa uděláme cokoliv, pokud výsledkem bude důstojný život bez bolesti...Dnes bohužel opět vzrostly hodnoty toxinů v těle, přestože byly neustále podávány léky na podporu funkce ledvin a my se rozhodly nechat Beníka odejít. Byly jsme u něj s Evou obě ještě dlouho po jeho posledním výdechu. Odešel klidný a milovaný. Z úcty k malinkému statečnému pejskovi jsme se s Evou rozhodly, nenechat tělíčko na vetrině k sanaci. Rozhodly jsme se pro kremaci na naše soukromé náklady, jejíž zajštění jsme svěřily Vet-Servisu. Děkuji hrstce přátel, kteří o boji o Beníčkův život věděli a byli nám oporou. V tomto okamžiku jsme na dně my i účet. Jako obvykle doložíme všechny faktury i další dokumentaci, jen nám prosím dejte chvilku, sebrat se.
Je mi jedno, jestli teď poškozuji vlastní karmu. Člověku, který odložil starého nemocného psa do útulkového kotce, přeji stejnou zradu, od těch které miluje, jaké se dopustil na Benovi.

KEWIN odešel 19.4. 2016 za duhový most

Kewin
Kewin byl v dočasné péči od konce loňského května. Přijaly jsme ho ve velmi špatném zdravotním stavu se selhávající funkcí jater. Díky úsilí veterinářů a jeho dočasné maminky Moniky se podařilo jedenáct měsíců Kewinka stabilizovat a dopřát mu lásku a život v rodině. Minulý týden se jeho stav prudce zhoršil a musel být hospitalizován ve Vetcentru. V pondělí byl propuštěn do domácí péče a včera opět zkolaboval. Výsledky všech vyšetření bohužel dopadly velmi špatně. Po konzultaci s veterináři jsme se rozhodly ušetřit ho bolestivého umírání......
Kewin odešel v Moničině náručí, které patří veliká úcta a dík za péči a lásku, kterou mu věnovala.
Sbohem maličký....

4 štěňátka od TEREZKY - R. I. P. prosinec 2015

      Terezka 3 - 4 letá fenka byla přijata do dočasné péče ještě s jedním pejskem PIŠTOU ze záchytného kotce. Oba prošli veterinární kontrolou a Terezka byla u dočasné rodiny Míly v Pečkách. Brzo se jí začalo zakulacovat bříško a zjistilo se, že Terezka byla přijata březí, ve vyšším stupni a možná to byl i důvod, proč se jí někdo zbavil.

      V dočasné rodině začaly přípravy na příchod štěňátek, kterých se nakonec narodilo celkem 5. Po porodu byl u Terezky zjištěn silný zánět mléčné žlázy, nasazena antibiotika a bylo třeba tedy zajistit umělou výživu štěňátek. Začal boj o jejich životy, kdy i vy jste pomohli obratem zajistit flaštičky a vyhřívací dečku. Celá rodina Míly byla zapojená do péče o psí miminka, dnem i nocí bojovali o jejich životy, stejně tak paní veterinářka, která velmi obětavě dnem i nocí byla k dispozici, když se stav některého z pejsků zhoršil. Bohužel, Terezce zůstalo pouze jediné štěňátko, Matějíček, který se má čile k světu a roste jako z vody.

                    Stenda   Stenda2  Stenda3  Stenda4  Terezkamatej_3    

SUNNY - R.I.P. duben 2015

                                              S1     S2     S3     S4_2  

      Sunnynka byla jorkšíří fenka, která žila v romské osadě, odkud jsme jí v dubnu 2015 převzali do péče. Při převzetí již na první pohled nevypadala dobře a putovala ihned na veterinu – udělalo se sono bříška, nabrala se moč a šla na rentgen. Přes všechna vyšetření byla jako andílek…po vyšetření ale začala zvracet a měla průjem.

      Výsledky krve ukázaly velmi silný zánět močových cest a selhávání ledvin. Sunny si nechali na veterině a nasadili léčbu a hlavně antibiotika. Doufali jsme, že antibiotika zaberou a Sunny se uleví.

      Následující den Sunny podstoupila náročnou operaci. Byl jí odstraněn tumor z pochvy, měla velký zánět močového měchýře a další s tím související zdravotní problémy. Sunny zůstala i nadále hospitalizovaná na klinice a bojovala o život, protože následující tři dny měly být kritické.

      Sunny přežila první kritickou noc po operaci, její stav se ale nelepšil, spíše naopak a Sunny nakonec svůj prohrála

      Romana Rybová byla největší ze Sunnynčiných dobrých víl. Romana pro ni jela téměř sto kilometrů tam a sto kilometrů zpět do Prahy. Romana s ní okamžitě jela na veterinu a se Sunny čekala na výsledky do jedné hodiny ranní. A Romča byla patrně prvním člověkem, který pak nad Sunny prolil slzy....

                                       S5     Sunny_3     Sunny2_2