slider slider slider slider slider slider slider slider slider

Škubánek

Škubánek byl odebrán z velmi nevhodných podmínek, celý život byl zavřený v tmavé kobce, bez lidského kontaktu, bez venčení, bez pořádného jídla. Vystrašený, nedůvěřivý trávil roky v kotci. Nyní si užívá své rodiny, miluje děti a od rána do večera by se mazlil...

Charliek

Charliek k nám přišel velmi zanedbaný, podvyživený, zablešený a nešťastný. Nikdo ho nehledal, nikdo ho nechtěl.. Až se na něho usmálo štěstí a odjel do úžasné nové rodiny zde na Moravě.

Ayrin

Ayrin byla zachráněna z cigánské osady těsně před smrtí. V krku měla zarostlý drát, který ji musel být chirurgicky odstraněn, psychicky zlomená, vyděšená z lidské přítomnosti. Po celou dobu u nás dělala obrovské pokroky, ke své nové paničce cestovala do Prahy. Celý život jí lidé ubližovali, ona teď na oplátku lidem pomáhá pomocí canisterapie. 

REX

Rex pásl ovečky na španělských pastvinách, poté však dostal zánět do očka a majitel místo léčby zvolil sklep. Bití se střídalo s kopanci, až Rex kvůli zánětům a špatné péči oslepl úplně. Byl dovezen k nám, veterinárně ošetřen, a v dočasné péči své zachránkyně se dočkal úžasného domova!

LILY

Lily jsme přijali do péče z nevyhovujících podmínek. Je jí kolem 7 let. Při kastraci jí byl též odstraněn velký nádor na mléčné žláze. Po těžkých operačních komplikacích je již v pořádku, i když riziko, že dojde ke komplikacím při dalším zákroku bohužel trvá.

TEREZKA A MATĚJ

Terezku jsme převzali po dohodě se zastupitelstvem obce Nehvizdy do dočasné péče. Medově bílé Terezce jsou cca 3-4 roky a zjistili jsme následně, že čeká štěňátka. Možná i to byl důvod, proč se jí někdo zbavil. Terezce se narodilo 5 štěňátek a bohužel přežil pouze Matějíček. Oběma budeme hledat nové láskyplné domovy.

JENNY

Jenny se narodila r.2008 a porodila několik vrhů štěňat. Byla převzata z nevhodných podmínek a všechno normální bylo pro Jenny naprosto nové. Objevovala chůzi na vodítku, trávu, zvuky města.... V dočasné péči udělala veliký pokrok a dnes je z ní krásná a sebevědomá teriéří holka v nové milující rodině.

MAX

Max je desetiletý pes s hodně zamotanou minulostí. Byl nalezený, majitel se o něj nepřihlásil a tak šel Maxík do adopce. Z adopce byl opakovaně vrácen, protože má komplikovanější povahu. Ale při správném vedení bude skvělým společníkem...Zasloužil by si už klidného a laskavě důsledného páníčka, u kterého by mohl prožít zbývající roky života.

BIBI

Dvouletá nalezená fenka, kříženec jorka...BIBI překonala během hospitalizace parvovirozu a vybojovala naději na lepší život, v současné době v dočasné péči na doléčení

Jak jde psí život.....

      Tak jako my lidé máme svoje životy a příběhy, stejně tak to mají naši pejskové. Oni bohužel nemohou mluvit, nemohou žalovat, nemohou prosit o pomoc a v mnohém jsou odkázáni na péči či lhostejnost svých majitelů. Rádi bychom se zde s vám podělili o část jejich příběhů, které často začínají pro nás velkou neznámou /jejich minulostí/, kdy jen podle reakcí pejsků usuzujeme, jakým životním martýriem si prošli.

      Naší činností jim dáváme NADĚJI  NA LEPŠÍ BUDOUCNOST....Společně s vaší finanční pomocí se snažíme zajistit často dosud chybějící veterinární péči a očkování a hledáme novou milující náruč a teplo domova. Jsme svědky toho, jak velké pokroky dělají v dočasné péči a jak velký význam má činnost a práce dočaskářů k tomu, abychom pejsky připravili na nový život.

      Děkujeme těmto andělům, že dávají svůj čas a hlavně kus svého srdíčka pejskům, kteří v jejich péči často poprvé poznají, co je pohlazení a lidská láska.

Aktuální informace - fenka BIBI

Bibi1  Bibi3  Bibi4  Bibi6Bibi5

        Dobrý den Vám všem.
        Hodiny přemýšlím, jak co nejstručněji popsat případ Bibi, ale obávám se, že není možné vtěsnat jej do pár vět...

        Bibinka je nalezenec, maximálně dvouletý mix jorka. Byla umístěna k paní, která je ochotná poskytnout jí domov, pokud se nenajde její majitel. Naděje přislíbila poskytovat paní rady a případnou pomoc. Fenka přestala po několika dnech přijímat potravu. Paní s ní okamžitě jela na veterinu, lékař neobjevil žádné příznaky počínajícího onemocnění a doporučil rozkrmit ji násilím. To se stalo a Bibi potravu téměř okamžitě vyzvracela. Dostala Zylkene (na zklidnění psychiky). Teprve po třech dnech hladovění, byla odebrána krev a udělaný rentgen! Čtvrtý den, kdy její stav zústával neměnný, dostala širokospektrá antibiotika. Po těchto zprávách jsme se rozhodly zasáhnout.

        Naše dobrovolnice, která fenu viděla po nalezení, za Bibinkou jela a po jejích informacích jsme se rozhodly fenu okamžitě odvézt kliniku k hospitalizaci. Při přijmu jsme vyslovně žádaly serologii na parvovirózu a řadu dalších vyšetření. V pátek již měla váhový úbytek okolo jednoho kilogramu, byla podchlazená a apatická. Po telefonu jsme byly ujišťovány, že je stabilizovaná, přestala zvracet a v pondělí ji začneme rozkrmovat. Pondělní návštěva dobrovolnice byla obrovským šokem. Během tří dnů hospitalizace nebylo udělané jediné vyšetření vedoucí k diagnóze!!!!! Žádná serologie, rozbor stolice na parazity ani nové odběry krve. A Bibi opět zvracela. Okamžitě jsme zajistily hospitalizaci ve Vetcenru ve Stodůlkách. Všechny jsme byly v zaměstnání, odkud jsme se nemohly vzdálit a dobrovolnice už v tom okamžiku nástup do zaměstnání zmeškala. Převoz proto zajistila telefonicky Dita Pullmannová záchrankou Petmedic, za což velmi děkujeme.
Podařilo se zařídit, že ve Vetcentru nakonec mohla jedna z nás být přítomna při příjmu.

        Bibi je velmi vážném stavu, ke kterému značně přispěla naprostá laxnost, se kterou k diagnostice a léčbě přistupovala hned dvě veterinární pracoviště. Fence byl okamžitě udělán rentgen a sono, které nevyloučily cizí předmět. Nasazeny tišící léky na bolest a samozřejmě infuze. Nad postupem svých kolegů kolektiv Vetcentra jen nevěřícně kroutil hlavou. Do osmi hodin večer Bibinka nezvracela. Padlo rozhodnutí, pokud dojde k dalšímu zvracení okamžitě operovat. Krátce po osmé Bibi opět zvrací, domluvili jsme se tedy na laparoskopické revizi, jako nejšetrnějším způsobu. Laparoskopií nebylo nalezeno cizí těleso. Bibinka dostala plazmu a Canlob. Pokračují serologická vyšetření. V tomto okamžiku je prognóza 50/50.........
Ale už v této chvíli je naprosto jasné, že boj o její život, bude dlouhý a nákladný. Pokud by jste chtěli Bibi na léčbu přispět, můžete tak učinit na transparentní účet: 100110100/2010.
Všichni už víme, že i minimální částka pomáhá. Děkujeme, Irena

5. 2. 2016 BIBI statečně bojuje a má už svoje fanoušky i na klinice, kde se o ní úžasně starají a dokonce nám poslali její fotky.....děkujeme Kamilce

Bibi7    Bibi8

7.2. 2016 BIBI zabojovala a bude dnes propuštěna do domácího ošetřování - celý včerejší večer jsme řešili, kam jí přemístit. Paní, kam se měla BIBI vrátit, tak prozatím odmítla BIBI převzít, že se na to ze zdravotních důvodů necítí. Snad jsme řešení našli a BIBI se bude moci v klidu doléčit v dočasné péči. Moc za ní děkujeme a držíme palce, že to snad vyjde.

BIBI - JE PROPUŠTĚNÁ A MÁ NA PÁR DNÍ SVOJE DOMA....
...než začnu tím, co se odehrálo od včera večer, ráda bych avizovala, že pro Bibi stále hledáme trvalejší dočasku, máme nyní péči zajištěnou prozatím na omezenou dobu!!!!! V případě vážného zájmu pak i trvalý domov...
....Dobrá zpráva je, že dle info paní doktorky při propouštění MŮŽE být Bibi s dospělými proočkovanými psy /možno ověřit ve Vetcentru Stodůlky u pí doktorky pro klid případného zájemce/...zájemci pište na irena@nadejeprokamose.cz.
....Takže naše velikánské poděkování patří vám všem za tolik sdílení, díky také kolegyním za obvolávání známých, kdy jsme před půlnocí nakonec našly pro Bibi azyl u úžasné slečny Marie. Bibi jsme k ní s Evou dnes převezly, Bibi během cesty chvíli klimbala a chvíli se živě zajímala o dění kolem. V dočasce má Bibi společnost - kocourka a kočičku a seznámení proběhlo v poklidu, Marie je moc milá a trpělivá a Bibi u ní bude jako v bavlnce. Dostaly jsme léky na dalších 6 dní, koupily pro ní dietní konzervy, kdy se po příjezdu hltavě pustila do svojí večeře. Bibi rozkvetla a bude to úžasně vděčný pejsek, k Evě se tam tulila a nechala se odrbávat...

14.2.2016

Bibi byla v pátek nakontrole a je ve stavu uzdravování, léčba pokračuje a je třeba dále dodržovat léčebný režim...Super je, že Bibi baští a krásně nabírá zpátky ztracenou váhu a slečna nám roste do krásy.Bibi10  Bibi11

1.3.2016

Bibi jsme našli novou dočasku, doufáme, že trvalejší, kde bude moci pokračovat v rekonvalescenci, přibrání na váze...odjela k nové rodině v Praze, která má psího kámoše, se kterým může řádit. U Majdy to bylo s kočičákama, nyní s dalším pejskem. Až úplně vyzdraví, čeká jí kastrace, očkování a čipování a bude připravená k novému majiteli, kterého budeme hledat.

Bibi20     Bibi21     Bibi22