slider slider slider slider slider slider slider slider slider

Škubánek

Škubánek byl odebrán z velmi nevhodných podmínek, celý život byl zavřený v tmavé kobce, bez lidského kontaktu, bez venčení, bez pořádného jídla. Vystrašený, nedůvěřivý trávil roky v kotci. Nyní si užívá své rodiny, miluje děti a od rána do večera by se mazlil...

Charliek

Charliek k nám přišel velmi zanedbaný, podvyživený, zablešený a nešťastný. Nikdo ho nehledal, nikdo ho nechtěl.. Až se na něho usmálo štěstí a odjel do úžasné nové rodiny zde na Moravě.

Ayrin

Ayrin byla zachráněna z cigánské osady těsně před smrtí. V krku měla zarostlý drát, který ji musel být chirurgicky odstraněn, psychicky zlomená, vyděšená z lidské přítomnosti. Po celou dobu u nás dělala obrovské pokroky, ke své nové paničce cestovala do Prahy. Celý život jí lidé ubližovali, ona teď na oplátku lidem pomáhá pomocí canisterapie. 

REX

Rex pásl ovečky na španělských pastvinách, poté však dostal zánět do očka a majitel místo léčby zvolil sklep. Bití se střídalo s kopanci, až Rex kvůli zánětům a špatné péči oslepl úplně. Byl dovezen k nám, veterinárně ošetřen, a v dočasné péči své zachránkyně se dočkal úžasného domova!

LILY

Lily jsme přijali do péče z nevyhovujících podmínek. Je jí kolem 7 let. Při kastraci jí byl též odstraněn velký nádor na mléčné žláze. Po těžkých operačních komplikacích je již v pořádku, i když riziko, že dojde ke komplikacím při dalším zákroku bohužel trvá.

TEREZKA A MATĚJ

Terezku jsme převzali po dohodě se zastupitelstvem obce Nehvizdy do dočasné péče. Medově bílé Terezce jsou cca 3-4 roky a zjistili jsme následně, že čeká štěňátka. Možná i to byl důvod, proč se jí někdo zbavil. Terezce se narodilo 5 štěňátek a bohužel přežil pouze Matějíček. Oběma budeme hledat nové láskyplné domovy.

JENNY

Jenny se narodila r.2008 a porodila několik vrhů štěňat. Byla převzata z nevhodných podmínek a všechno normální bylo pro Jenny naprosto nové. Objevovala chůzi na vodítku, trávu, zvuky města.... V dočasné péči udělala veliký pokrok a dnes je z ní krásná a sebevědomá teriéří holka v nové milující rodině.

MAX

Max je desetiletý pes s hodně zamotanou minulostí. Byl nalezený, majitel se o něj nepřihlásil a tak šel Maxík do adopce. Z adopce byl opakovaně vrácen, protože má komplikovanější povahu. Ale při správném vedení bude skvělým společníkem...Zasloužil by si už klidného a laskavě důsledného páníčka, u kterého by mohl prožít zbývající roky života.

BIBI

Dvouletá nalezená fenka, kříženec jorka...BIBI překonala během hospitalizace parvovirozu a vybojovala naději na lepší život, v současné době v dočasné péči na doléčení

PSI K ADOPCI

 Zde vám budeme představovat pejsky, které aktuálně nabízíme k adopci. V případě vašeho zájmu nás prosím konktaktujte e-mailem, který je uvedený u každého pejska.

PRINCEZNA - leden 2017

   Princ2   Princ3   Princ1_2

      Nový rok za sebou má pouhých jedenáct dnů a my máme první letošní přírůstek. Fenku maltézského psíka - Princeznu. Část života nejspíš jako skutečná princezna prožila. Její panička ale zemřela a fenka se stala součástí dědictví a přešla do péče dcery majitelky.
      Časem ale život zašmodrchal i životní pouť nové majitelky a s péčí o malou bílou holčičku to šlo od desíti k pěti. Procházky se staly vzpomínkou a pravidelná miska kvalitního krmení pouhým snem. Princezna občas zůstala celý víkend sama doma, jíst dostávala zbytky, pokud si paní vůbec vzpomněla, že s ní žije živý tvor, kterého je potřeba nakrmit. Nakonec začala být na obtíž i ta naprosto minimální starost a bylo rozhodnuto, že fenka musí z domu, i kdyby to mělo být na ulici.....
      Lidé z okolí naštěstí nezůstali lhostejní a ujali se hledání, kam by bylo možné fenku umístit, aby nezmrzla venku, pokud by majitelka své rozhodnutí realizovala. Nás oslovily holky z jiného spolku, po Vánocích beznadějně přeplněného. A tak je z Princezny první letošní "kámoška". Její dobrá víla nám ji dnes na základě darovací smlouvy předala v Říčanech, kde je maličká v dočasné péči. Až přibere a kvalitním krmením se zlepší stav srsti, necháme jí opravit zoubky, bude zase krásná a nikdo by jí nehádal deset let.
      Princezna už je objednaná na prohlídku v RegiaVetu a postupně projde vším, co absolovuje každý "kámoš", než může odejít DOMŮ.

KRYŠTŮFEK 5.5.2016 - leden 2017 na zkoušku v novém domově

Kr9   Kr1    Kr2   Kr4   Kr5   Kr7

KRYŠTŮFEK je v dočasné péči a na socializaci u Míly Beranové v Pečkách. Náš spolek si ho převzal a dá se říci zachránil před utracením, protože jeho původní rodina ho nabídla na inzerát z důvodu agrese a napadání malého dítěte v rodině. Pokud by si ho nikdo nevzal, byli rozhodnuti k utracení. Kryštůfek bude časem připravený k adopci....

Jak vidí Míla pejska? .....Kryštůfek je u nás přes týden. Za tu dobu udělal veliký pokrok. Vytvořil si poměrně velké pouto k našemu malému (7) synovi, který ho svým chováním učí, že děti jsou docela fajn. Můj muž ze kterého měl hrůzu je teď pro něj přístavem bezpečí a učitel v pravém slova smyslu. Učí ho reagovat na situace ve kterých si Kryštůfek není jistý, klidným způsobem - odejít, nebo se schovat. Ne vždy se podaří "zkrotit" Kryštůfkův strach, nicméně zjistil, že jeho vyhoržování /které bylo, ale vždy v rámci slušného chování, nikdy nekousl, přestože cvakal u ruky/ nemá význam, protože se nebojíme jeho zastrašování a víme přesně co po něm chceme. Najednou se snaží konfliktům předcházet. Už nemá panickou hrůzu z toho, že mu někdo sáhne na hlavu.../máme podezření na né úplně korektní chování ze strany člověka při konfliktu s Kryštofem/. Je to vnímavý, bázlivý, šikovný , čistotný psí společník, který má ale stále strach. Je špatně socializovaný se psy a buď řeší jejich přítomnost útěkem nebo útokem. I to se snažíme pomocí naší 2kg čivaví holčičky zmírnit. Kryštůfek hodně spí, odpočívá, ale je rád i aktivní, hezky chodí na vodítku a rád si čte zprávy z okolí :) . Za dobu co je u nás přibral 30dkg. Zjistil, že kromě granulí a masa nic jiného nedostane a tak začal pravidelně přijímat potravu v podobě psí stravy. Kryštůfek se učí novým návykům, je to pro něj těžké, byl v původné rodině zřejmně z jeho pohledu vysoce postaveným a najednou se dostal do role žáčka. Jízdu v autě už zvládá bez stresu, leží, nepobíhá na kšírách, neštěká a nevyžaduje pozornost. Beru ho do různých prostředí, aby měl možnost zjistit, že pod dohledem člověka se může cítit bezpečně.

EMILKA 16. 4. 2016

Emilka je 8 letá bišoní slečna s PP, kterou jsme přijali do naší péče dne 16.4.2016. Chovatelka zemřela a o smečku psů se neměl kdo postarat. Mladší psy si vzali chovatelé z jiných CHS, ale o psy starší 7mi let neměli zájem, a tak se Emilka ocitla u nás. Je to moc milá a chytrá fenečka, zatím dost vyplašená a vyjevená. Na manipulaci není zvyklá, ani na venčení venku, prozatím se venčí pouze doma. Nechala se v klidu vykoupat, učesat a přistřihnout kožíšek i drápy. Na vodítku umí a venku si to začíná užívat.

Zkouší se mazlit, i když zatím stále strach převažuje a je opatrná. Psů se zatím hodně bojí a panikaří, ale pracujeme na zlepšení. K domácím psům se chová podřízeně a nevyvolává žádné spory. Příští týden Emilku čeká důkladná zdravotní prohlídka vč. odběru krve i má několik let propadlé očkování. Také jí chybí kousek ouška Emotikona frown Celý chov má ušní svrab, takže dostala Stronghold. Držte Emilce palce, ať je jinak všechno v pořádku a může hledat co nejdříve nový domov! Emilka je v DO v Praze, víc informací na tel. 606791513 Eva (depozitářka)

E1   E2   E3   E5   E6   E7

HLEDÁME DOMOV PRO MAXE - CHCETE HO?

Jedná se o pejska zachráněného z nevhodných podmínek, kterého jsme převzali do péče, prošel léčbou a nyní je v dočasné péči a hledáme mu domov

Max1  Max2_2  Max3  Max4  Max5  Max6  Max_letak

Stáří - 10 let

Váha - kolem 5 kg

Zdravotní stav - srdeční vada přiměřená věku, kompenzovaná léky

Předání - z dočasné péče na darovací smlouvu

V případě zájmu kontaktujte Irenu Sedláčkovou na e-mailu: irena@nadejeprokamose.cz