slider slider slider slider slider slider slider slider slider

Škubánek

Škubánek byl odebrán z velmi nevhodných podmínek, celý život byl zavřený v tmavé kobce, bez lidského kontaktu, bez venčení, bez pořádného jídla. Vystrašený, nedůvěřivý trávil roky v kotci. Nyní si užívá své rodiny, miluje děti a od rána do večera by se mazlil...

Charliek

Charliek k nám přišel velmi zanedbaný, podvyživený, zablešený a nešťastný. Nikdo ho nehledal, nikdo ho nechtěl.. Až se na něho usmálo štěstí a odjel do úžasné nové rodiny zde na Moravě.

Ayrin

Ayrin byla zachráněna z cigánské osady těsně před smrtí. V krku měla zarostlý drát, který ji musel být chirurgicky odstraněn, psychicky zlomená, vyděšená z lidské přítomnosti. Po celou dobu u nás dělala obrovské pokroky, ke své nové paničce cestovala do Prahy. Celý život jí lidé ubližovali, ona teď na oplátku lidem pomáhá pomocí canisterapie. 

REX

Rex pásl ovečky na španělských pastvinách, poté však dostal zánět do očka a majitel místo léčby zvolil sklep. Bití se střídalo s kopanci, až Rex kvůli zánětům a špatné péči oslepl úplně. Byl dovezen k nám, veterinárně ošetřen, a v dočasné péči své zachránkyně se dočkal úžasného domova!

LILY

Lily jsme přijali do péče z nevyhovujících podmínek. Je jí kolem 7 let. Při kastraci jí byl též odstraněn velký nádor na mléčné žláze. Po těžkých operačních komplikacích je již v pořádku, i když riziko, že dojde ke komplikacím při dalším zákroku bohužel trvá.

TEREZKA A MATĚJ

Terezku jsme převzali po dohodě se zastupitelstvem obce Nehvizdy do dočasné péče. Medově bílé Terezce jsou cca 3-4 roky a zjistili jsme následně, že čeká štěňátka. Možná i to byl důvod, proč se jí někdo zbavil. Terezce se narodilo 5 štěňátek a bohužel přežil pouze Matějíček. Oběma budeme hledat nové láskyplné domovy.

JENNY

Jenny se narodila r.2008 a porodila několik vrhů štěňat. Byla převzata z nevhodných podmínek a všechno normální bylo pro Jenny naprosto nové. Objevovala chůzi na vodítku, trávu, zvuky města.... V dočasné péči udělala veliký pokrok a dnes je z ní krásná a sebevědomá teriéří holka v nové milující rodině.

MAX

Max je desetiletý pes s hodně zamotanou minulostí. Byl nalezený, majitel se o něj nepřihlásil a tak šel Maxík do adopce. Z adopce byl opakovaně vrácen, protože má komplikovanější povahu. Ale při správném vedení bude skvělým společníkem...Zasloužil by si už klidného a laskavě důsledného páníčka, u kterého by mohl prožít zbývající roky života.

BIBI

Dvouletá nalezená fenka, kříženec jorka...BIBI překonala během hospitalizace parvovirozu a vybojovala naději na lepší život, v současné době v dočasné péči na doléčení

O nás

První myšlenka přišla již v roce 2010, kdy jsem se rozhodla pořídit si čtyřnohého kamaráda. Tenkrát jsem bohužel nalétla množiteli psů a koupila čivavu z velkochovu, jinak řečeno, z množírny. Návštěva onoho místa ve mne zanechala opravdu hlubokou vzpomínku a odpor k podobným prodejcům. To byl první impuls k tomu, abych se o tuto tématiku začala zajímat. Zjistila jsem, že je zde velké množství útulků s množstvím psů, avšak mnoho útulků nemá pořádné stránky, neinzerují.

Lidé, kteří najdou ztraceného psa většinou neví, co dělat v dané situaci. Lidé, kteří jsou svědky nebo vědí o týrání psa, mnohdy mají strach jakkoliv zakročit. Proto jsem se tenkrát rozhodla, že začnu pomáhat a zařadím se do velké škály záchranářů a dobrovolníků, kterým není lhostejný osud zvířat a snaží se bojovat za jejich práva. Především právo na život…

Pomocí nadačního fondu Podej Packu jsme pomohli více než 30 psům do nových rodin, avšak naše pravomoci byli velmi omezené.

Koncem roku přišla myšlenka založit své vlastní depozitum pro opuštěné a týrané psy. Přestěhovali jsme se do rodinného domu s velkou zahradou a mnoha možnostmi. Avšak dle našich zákonů je nutné mít založené občanské sdružení k provozování depozitu. Proto jsme s manželem založili občanské sdružení Naděje pro kámoše, abychom mohli více pomáhat (od 1.1.2014 se změnil název občanské sdružení na spolek).

Když se k nově vzniklému spolku připojily Irena Sedláčková a Romana Rybová, začal počet zachráněných psů výrazně stoupat. Nyní se o paní Sedláčková s pomocí paní Rybové, intenzivně věnuje záchraně psů, vyjíždí do terénu, poskytuje azyl, řeší týrání, zabezpečuje veterinární péči a nespočet dalších důležitých činností. Záležitosti chodu spolku, administrativy, webu a financí zajišťuji já, Lenka Musilová.

Ráda bych Vás informovala také o instituci Jorkšír v nouzi, která se zabývá záchranou, umísťováním a poskytováním depozitu pro všechny jorkšírky a jejich křížence. Tato myšlenka vznikla v okamžiku, kdy se k nám dostali první jorkové zachránění z množírny… Zjistili jsme, že existuje institut na podporu kavalírů, berňáků, shi-tzu, čivav a dalších, ale pro jorky jsem nic nenašli..

Máme velké představy, plány a vize… Sami to ale nezvládneme, proto uvítáme jakoukoliv Vaši pomoc…

A proč to všechno děláme? Když se k Vám dostane malé, zubožené a na smrt vyděšené stvoření, a Vy mu postupem času dokážete, že už není čeho se obávat, že jídla vždycky bude dost, že pohlazení je běžná věc... za pár týdnů na Vás koukají ty očička s neuvěřitelnou láskou a oddaností… Je velmi těžké se pak rozloučit, ale pohled na člověkem zklamané zvíře, které je šťastné ve své nové rodině, tak právě to je ten pocit k nezplacení, právě to je ten jediný důvod, proč to všechno děláme...

Zažijte ten pocit a přidejte se k nám, pomozte nám pomáhat….