slider slider slider slider slider slider slider slider slider

Škubánek

Škubánek byl odebrán z velmi nevhodných podmínek, celý život byl zavřený v tmavé kobce, bez lidského kontaktu, bez venčení, bez pořádného jídla. Vystrašený, nedůvěřivý trávil roky v kotci. Nyní si užívá své rodiny, miluje děti a od rána do večera by se mazlil...

Charliek

Charliek k nám přišel velmi zanedbaný, podvyživený, zablešený a nešťastný. Nikdo ho nehledal, nikdo ho nechtěl.. Až se na něho usmálo štěstí a odjel do úžasné nové rodiny zde na Moravě.

Ayrin

Ayrin byla zachráněna z cigánské osady těsně před smrtí. V krku měla zarostlý drát, který ji musel být chirurgicky odstraněn, psychicky zlomená, vyděšená z lidské přítomnosti. Po celou dobu u nás dělala obrovské pokroky, ke své nové paničce cestovala do Prahy. Celý život jí lidé ubližovali, ona teď na oplátku lidem pomáhá pomocí canisterapie. 

REX

Rex pásl ovečky na španělských pastvinách, poté však dostal zánět do očka a majitel místo léčby zvolil sklep. Bití se střídalo s kopanci, až Rex kvůli zánětům a špatné péči oslepl úplně. Byl dovezen k nám, veterinárně ošetřen, a v dočasné péči své zachránkyně se dočkal úžasného domova!

LILY

Lily jsme přijali do péče z nevyhovujících podmínek. Je jí kolem 7 let. Při kastraci jí byl též odstraněn velký nádor na mléčné žláze. Po těžkých operačních komplikacích je již v pořádku, i když riziko, že dojde ke komplikacím při dalším zákroku bohužel trvá.

TEREZKA A MATĚJ

Terezku jsme převzali po dohodě se zastupitelstvem obce Nehvizdy do dočasné péče. Medově bílé Terezce jsou cca 3-4 roky a zjistili jsme následně, že čeká štěňátka. Možná i to byl důvod, proč se jí někdo zbavil. Terezce se narodilo 5 štěňátek a bohužel přežil pouze Matějíček. Oběma budeme hledat nové láskyplné domovy.

JENNY

Jenny se narodila r.2008 a porodila několik vrhů štěňat. Byla převzata z nevhodných podmínek a všechno normální bylo pro Jenny naprosto nové. Objevovala chůzi na vodítku, trávu, zvuky města.... V dočasné péči udělala veliký pokrok a dnes je z ní krásná a sebevědomá teriéří holka v nové milující rodině.

MAX

Max je desetiletý pes s hodně zamotanou minulostí. Byl nalezený, majitel se o něj nepřihlásil a tak šel Maxík do adopce. Z adopce byl opakovaně vrácen, protože má komplikovanější povahu. Ale při správném vedení bude skvělým společníkem...Zasloužil by si už klidného a laskavě důsledného páníčka, u kterého by mohl prožít zbývající roky života.

BIBI

Dvouletá nalezená fenka, kříženec jorka...BIBI překonala během hospitalizace parvovirozu a vybojovala naději na lepší život, v současné době v dočasné péči na doléčení

NAŠLI DOMOV - aneb jak si žijí dnes....

      Toto jsou naši svěřenci, které se našemu spolku podařilo umístit v nových rodinách přes Centrální databázi pejsků v útulcích v Čechách a na Moravě - na portálu PESWEB a přímou adopcí našeho sdružení.

     I těmto pejskům jsme našli domov.... Jsme rádi, že od majitelů dostáváme pozdravy a krásné fotky pejsků, jak se mají ve svém novém domově a jak poznávají, že život může být tak fajn.

Collin - Březen 2017 - našel domov

Col_2_2     Col_3_2     Col_4_2    Col_5_2

 COLLIN cca 6ti letý pejsek toulající se v zamrzajícím dešti kdesi na Moravě. Zanedbaný, smrdutý, zdredovaný,hubený s otevřenými ranami na nohách, zkaženými zuby, zánětem análních žláz a velkým sexuálním apetitem...pejsek, který považoval člověka za užitečné zvíře, které mu dá nažrat a táhne si po svých...tak tohoto pejska přivezli dobří lidé, kteří obětovali svůj čas, pohodlí a komfort pro přepravu smrdutky :) Collin byl v dočasné péči... milován, česán, koupán, krmen, vychováván a učen dobrým mravům. Colďa v dočasce přibral, zklidnil se a začal se chovat jak o pejsek domácí, postelový /za své vzalo předsevzetí o neokupování gauče psími nalezenci :D . Zhojily se rány pod zplstnatělou kůží, zápach vydávající jeho nemocná kůže už je také minulostí, paní doktorka ošetřila zkažený chrup a vykastrovala ho :).Colďa našel svoje doma v březnu 2017. Doufáme, že ve svém novém domově bude spokojený a občas se nám ozve.

holub Emil

       Jednoho červencového odpoledne vešel do Krásného zvířete holub. Jednou z majitelek obchodu je Katka Michálková, která společně s manželem Jakubem provozuje záchrannou a převozovou službu Vet-Servis. Jak se to holub dozvěděl, nemáme tušení. Po jeho odchycení a prohlídce se ukázalo, že má zlomené křídlo a je okroužkovaný. Katka  vypátrala majitele. Ukázalo se, že holub před pěti dny letěl svůj první a nejspíš i poslední závod z Klatov do Jihlavy. Jak se po pěti dnech ocitl v Malešicích, asi zůstane navždy tajemstvím. Majitel nám prozradil, že mu je rok a vzhledem k rozsahu zranění se rozhodl pro eutanazii. Při čekání na Kubu, který měl vysloužilého závodníka odvézt na jeho poslední cestu, Irenka vyslovila nahlas myšlenku na jeho záchranu holuba a Katka se jí okamžitě chytla. Další telefon majiteli s dotazem, zda by s pokusem o holubovu záchranu a s jeho umístěním do nového domova souhlasil.
      Emil byl po celou dobu, kdy dostával léky, podstupoval snímkování, měl znehybněné křídlo ( a to ho opravdu štvalo) nejvzornějším pacientem, se kterým jsem se setkala. Sám přišel požádat o pomoc. No uznejte, mohly jsme odmítnout?

       Emilovo zranění se vyléčilo a Emil našel nový domov ve společnosti holuba Bawua. Irenka ale zažila v dočasné společnosti  a péči o Emila mnoho úsměvných příběhů, o které se s námi dělila na FB stránkách.

He6   He5   He4   He3   He2  He1

dvojčata JENNY A BREXI - adoptovány

Obě holčičky Jenny a Brexi /nyní Dorotka/ mají své doma. :) Odjely do nových domovů, odkud posílají pozdravy. Obě jsou spokojené a rostou do krásy. Jenny je jedno ze štěňátek, které někdo vyhodil jako nechtěné společně se sestřičkou Brexi.

Jd1   Jd2  Jd3   Jd4   Jd5   Jd6   Jd7

JENNY - jemná psí dáma - našla svůj domov

Jenny se narodila 3.1.2008 Porodila několik vrhů štěňat. Jenny jsme převzali do péče, v dočasné péči Zuzky dělala obrovské pokroky a ušla dlouhou cestu. Díky Zuzce se naučila ty nejzákladnější věci, které zatím nepoznala. Chodit na vodítku, nebát se světa a lidí a poznat lásku a dobro. V dočasné péči jsme bojovali s jejími zdravotními problémy, ale vše se vyřešilo a časem jsme našli Jenny krásnou a milující rodinu. Zuzce moc děkujeme za její péči a pomoc.

Jenny4   Jenny3   Jenny2   Jenny_pred

V novém domově je milovaná:

Jenny_doma   Jenny_po

FREYA - už přes rok má svoje nové doma

Malá uličnice Freya nám posílá pozdrav z domova. Má se skvěle a i přes její občasnou nečistotnost je milována, hlazena, chována v t´é nej nej rodině. Děkujeme Katce Kubátové a jejím dětem za úžasný domov plný lásky pro malou psí holčičku :)

Freya_doma1   Freya_doma2   Freya_doma3   Freya_doma4   Freya_doma5

Pudlík ČEJEN – adoptovaný prosinec 2016

Pudlík, co se rozhodl doma „zlobit“ a hledalo se tedy pro něj nové doma. Nabídli jsme pomoc a Míla pro něj  obětavě dojela a Čejen skončil u dočaskářky a naší patronky Jitky Obzinové. Ta si ho ale hned  tak zamilovala, že mu nabídla i trvalý domov a on si u ní nyní užívá v novém domově s dalšími psími kámoši.

Cej4   Cej5   Cej1_2   Cej2_2   Cej3   Cejen_doma1_2

ČITA 20. 4. 2016 - NAŠLA DOMOV

Čita je 9 letá fenka Barevného boloňského psa s PP. Přijela společně s Emilkou od zemřelé majitelky. Stejně jako Emilka má ušní svrab, velice špatné zoubky a plíseň na zádech. Byla proto ošetřena Strongholdem a v příštích dnech jí čeká důkladné veterinární vyšetření. Je to moc milá a hodná holčička.Hygienu učíme. Fenka je v DO v Říčanech. Po čase Čita našla nový domov.

C1_2   C2_2   C3_2   C4_2   C5_2   C6_2

Ozvala se z nového domova:

Cita_doma2   Cita_doma1_2   Cita_doma3_2

BIBI - našla domov

....Zachránněná týraná fenka, prodělala parvovirozu, svůj život si vybojovala, i přes zanedbanou péči nejmenovaného veterináře. Na poslední chvíli byla převezena do Vetcentra Stodůlky v Praze, kde jí jejich exceletní péče a její mládí zachránilo život. Bibi se potom doléčovala v dočasné péči, moc za ní všem zúčastněným děkujeme, protože díky těmto obětavým lidem se Bibi dala zdravotně dohromady a mohla hledat nový domov. Bibi byla adopotována a nyní žije spokojeně v novém domově s psím parťákem Cliffem a užívá si svoje štěstíčko.

P2060015_8   Bibi15  Bibi16

Ozvala se z nového domova /fotky výše z doby hospitalizace a boje o život/:

Bc_1   Bc_2   Bc_3   Bc_4  Bony_doma1_2   Bony_doma2