slider slider slider slider slider slider slider slider slider

Škubánek

Škubánek byl odebrán z velmi nevhodných podmínek, celý život byl zavřený v tmavé kobce, bez lidského kontaktu, bez venčení, bez pořádného jídla. Vystrašený, nedůvěřivý trávil roky v kotci. Nyní si užívá své rodiny, miluje děti a od rána do večera by se mazlil...

Charliek

Charliek k nám přišel velmi zanedbaný, podvyživený, zablešený a nešťastný. Nikdo ho nehledal, nikdo ho nechtěl.. Až se na něho usmálo štěstí a odjel do úžasné nové rodiny zde na Moravě.

Ayrin

Ayrin byla zachráněna z cigánské osady těsně před smrtí. V krku měla zarostlý drát, který ji musel být chirurgicky odstraněn, psychicky zlomená, vyděšená z lidské přítomnosti. Po celou dobu u nás dělala obrovské pokroky, ke své nové paničce cestovala do Prahy. Celý život jí lidé ubližovali, ona teď na oplátku lidem pomáhá pomocí canisterapie. 

REX

Rex pásl ovečky na španělských pastvinách, poté však dostal zánět do očka a majitel místo léčby zvolil sklep. Bití se střídalo s kopanci, až Rex kvůli zánětům a špatné péči oslepl úplně. Byl dovezen k nám, veterinárně ošetřen, a v dočasné péči své zachránkyně se dočkal úžasného domova!

LILY

Lily jsme přijali do péče z nevyhovujících podmínek. Je jí kolem 7 let. Při kastraci jí byl též odstraněn velký nádor na mléčné žláze. Po těžkých operačních komplikacích je již v pořádku, i když riziko, že dojde ke komplikacím při dalším zákroku bohužel trvá.

TEREZKA A MATĚJ

Terezku jsme převzali po dohodě se zastupitelstvem obce Nehvizdy do dočasné péče. Medově bílé Terezce jsou cca 3-4 roky a zjistili jsme následně, že čeká štěňátka. Možná i to byl důvod, proč se jí někdo zbavil. Terezce se narodilo 5 štěňátek a bohužel přežil pouze Matějíček. Oběma budeme hledat nové láskyplné domovy.

JENNY

Jenny se narodila r.2008 a porodila několik vrhů štěňat. Byla převzata z nevhodných podmínek a všechno normální bylo pro Jenny naprosto nové. Objevovala chůzi na vodítku, trávu, zvuky města.... V dočasné péči udělala veliký pokrok a dnes je z ní krásná a sebevědomá teriéří holka v nové milující rodině.

MAX

Max je desetiletý pes s hodně zamotanou minulostí. Byl nalezený, majitel se o něj nepřihlásil a tak šel Maxík do adopce. Z adopce byl opakovaně vrácen, protože má komplikovanější povahu. Ale při správném vedení bude skvělým společníkem...Zasloužil by si už klidného a laskavě důsledného páníčka, u kterého by mohl prožít zbývající roky života.

BIBI

Dvouletá nalezená fenka, kříženec jorka...BIBI překonala během hospitalizace parvovirozu a vybojovala naději na lepší život, v současné době v dočasné péči na doléčení

Jak pomoci?

Je hned několik způsobů, jak nám můžete pomoci.     

1. Staňte se členem našeho týmu

      Náš spolek, dříve občanské sdružení, přijímá členy do svého týmu. Společně pak pomáháme, kde je potřeba, rozhodujeme o financích, plánujeme sbírky a charitativní akce. Více o tom, jak a proč se stát členem spolku Naděje pro kámoše, se dozvíte v sekci Členství.

 2. Finanční dar

      Provoz depozitu není levnou záležitostí, obzvlášť v případě, že se k nám dostanou psi, kteří potřebují nákladné veterinární ošetření. Jsme rádi opravdu za každý příspěvek. Máme pouze jeden bankovní účet, a to transparentní. Transparentní znamená, že opravdu kdokoliv může nahlížet na naše hospodaření s penězi. V jaké výši a kam šly veškeré finanční částky, kolik a kde bylo vybráno nebo v jaké výši a kde bylo hrazeno kreditní kartou. Vše máte pod kontrolou společně s námi, nemáme co tajit ani co schovávat.
Pokud byste rádi přispěli pouze na konkrétního pejska, napište do poznámky pro příjemce jeho jméno.

ČÍSLO TRANSPARENTNÍHO ÚČTU: 100 110 100/2010                                                            Ucet_3

      Adresa transparentního účtu: https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=100110100

      Finanční dar nám můžete předat také osobně v sídle spolku – Bukovinka 139. Na Vaši žádost Vám velmi rádi vydáme potvrzení o finančním daru pro Vaše soukromé účely nebo pro účely odečtení výše finančního daru z Vašich daní.

Proč zadat trvalý příkaz....

......častokrát se ocitáme v situaci, kdy se dozvíme o tom, že by bylo potřeba urgentně řešit situaci nějakých pejsků a musíme se obratem    rozhodnout, zda jim můžeme poskytnout péči. Všichni víme, že péče to bývá občas finančně velmi náročná a my musíme bohužel brát v úvahu i stav našeho účtu, abychom byli schopni pejskům poskytnout odpovídající pomoc. Bývá to nelehké rozhodnutí (protože pomoci bychom chtěli všem trpícím)  a trvalé příkazy nám dávají jistotu, že tuto pomoc jsme schopni garantovat, že nám penízky přijdou na účet a my uhradíme všechny faktury. I malá částka nám pomáhá pomáhat.

3. Materiální dar

      Uvítáme opravdu cokoliv, co Vás napadne. Především granule (nejsme vybíraví, ale prosíme, nekupujte levné granule z obchodních domů jako jsou Tesco granule, apod., pejskům to nejen neprospěje, ale mohou z toho mít i žaludeční a střevní potíže). Pokud byste rádi přilepšili našim svěřencům, budeme rádi za konzervy, pamlsky, kostičky, uzené dobroty a další dobrůtky.
Pokud máte doma starší pelíšky, misky, vodítka, obojky, hračky pro pesany, deky, prostěradla, ručníky… Uvítáme opravdu všechno.

      Vše můžete doručit osobně nebo prostřednictvím jakékoliv přepravní společnosti (pošta, PPL, DHL,..) na adresu sídla spolku: Naděje pro kámoše, z.s., Bukovinka 139, 679 05 Křtiny.

      Další možností je doručení na naše sběrná místo v obchodním domě ERMIA, Rájec-Jestřebí 604 (vedle fotbalového hřiště, naproti poště), možné je i předání v Praze po předchozí domluvě.

                                                                                                   Dar50      Dar51      Dar52

4. Dočasná péče

      Není vám lhostejný osud trpících pejsků a rádi byste jim nějak pomohli? Máte u sebe doma volno pro psí pelíšek, máte otevřenou náruč a chuť pomoci pejskovi v nouzi? Máte čas, jste zodpovědní a postaráte se o případnou návštěvu veterináře? Může u vás pejsek zůstat, než se zotaví a najdeme mu nový domov? Pokud ano, staňte se dočaskářem...Vše závisí na vzájemné dohodě

Co zajišťuje dočaskář – přechodný domov, výchova a socializace pejska, návštěvu veterináře

Co platí náš spolek – veterinární náklady /léčba, očkování, kastrace, čipování/, vybavení a krmení

No a může se stát, že vznikne láska na první nebo druhý pohled a pejsek zůstane u dočasky natrvalo :-)

                                                                                                     Docaska

Děkujeme za jakoukoliv pomoc!